Co je to Ghůl?

2. března 2012 v 14:41 | Kie*
Psala jsem krátký článek pro diskuzi na facebooku o tom, co je to vlastně Ghůl. Je to jen takový výtažek základních informací. Informace jsem brala z různých anglických webů a wikipedie. Poté jsem to sepsala do vlastních slov. Takže, co je to vlastně ten ghůl?

Ghůl- Je to anglické jméno, které bylo převzato z arabského al-ghul. Znamená to DÉMON. Říká se, že je typ zlého džina. Ghůl má být podle všeho stvořen arabským zlem Iblisem.
Ghůl se vyskytuje v lesích, na hřbitovech a pouštích. Může převzít podobu zvířete, např. Hyeny. Láká neopatrné lidi hluboko do pouště a lesů, kde je následně zabije a sežere. Částo zabíjí děti, saje krev a rabuje hroby. Bere na sebe podobu požírajícího.
Ghůlem se může stát člověk, které pojídá lidské maso. Může dojít k pomatení mysli. Ghůl, který sežere lidské maso na sebe převezme podobu snězeného. Tomuto druhy Ghůla se říká Měnivec.Video je poměrně staré. Z roku 2006. Lovci si vyšli na noční lov a po chvíli chůze spatřili a natočili toto stvoření. Video se dlouhou dobu šířilo po internetu a hodně se o tom psalo. Nakonec se uznalo, že je to Ghůl.
O dalším výskytu tohoto tvora jsem psala v článku Monstrum z Louisiany- to se ale objevilo v kanalizaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama