ANTHROPOID

21. října 2016 v 20:07 | Silly |  FILMY
To je ten film, o kterém jsem chtěla na tomto blogu psát jako úplně první. Není to tím, že ve Filmové výzvě se mi dokonale hodí pod první písmenko A, ale proto, že je to film, na kterém jsem byla nedávno v kině a moc se mi zalíbil. Vlastně i díky němu jsem se zaměřila na knihy s touto tématikou. Více v celém článku.A co píše o tomto filmu ČSFD.cz?

Snímek Anthropoid vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem Konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného "pražský řezník", přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise s kódovým označením Operace Anthropoid, která se měla navždy zapsat do historie.
Film sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan), kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Vybaveni jen omezeným množstvím informací a minimální výstrojí musejí v nacisty okupovaném a uzavřeném městě přijít na způsob, jak spáchat atentát na Heydricha, muže, kterého řada lidí vnímala jako Hitlerova přirozeného pokračovatele a nástupce.


82% hodnocení mi přijde jako dost dobrý důkaz toho, že je to vcelku kvalitní film. Já sama jsem netušila, že by se mi to mohlo až tak moc líbit. Nikdy jsem moc na válečné filmy nebyla, ale tento mě doopravdy okouzlil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama